Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Μπάγερν Μονάχου

Η Μπάγερ Μονάχου… βλέπει κορυφή με την γκολάρα του Γκερέιρο! (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ουνιόν Βερολίνου και έτσι μείωσε στους 4 βαθμούς από την πρώτη Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Η Μπάγερν Μονάχου φιλοξένησε την Ουνιόν Βερολίνου και κατάφερε να πάρει τη νίκη. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Ράφαελ Γκερέιρο στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, δίνοντας το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του. Έτσι, οι Βαυαροί έφτασαν τους 44 πόντους μετά από 18 παιχνίδια, με την Μπάγερ Λεβερκούζεν να είναι πρώτη με 48 βαθμούς.

Η Μπάγερν Μονάχου μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε την Ουνιόν Βερολίνου μόλις από το 6ο λεπτό του ματς. Ο Χάρι Κέιν δοκίμασε το πόδι του αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω από το δοκάρι των φιλοξενούμενων. Στο 10′ έκανε ένα σουτ και ο Μουσιάλα αλλά ξανά η μπάλα έφυγε ψηλά. Μόλις τρία λεπτά μετά, ο Λάιμερ δεν μπόρεσε να ευστοχήσει μπροστά στην εστία, με την ομάδα του Τόμας Τούχελ να δείχνει από νωρίς πως έψαχνε ένα γρήγορο γκολ.

Η επόμενη φάση ήταν του Ντε Λιχντ (19′), με τον αμυντικό να βλέπει την κεφαλιά του να περνάει δίπλα από το δοκάρι της Ουνιόν. Στα επόμενα λεπτά έπεσε λίγο η πίεση των γηπεδούχων, με τον Γκερέιρο να απειλεί ξανά στο 34′ αλλά ο Ρόνοβ μπλόκαρε την μπάλα. Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δεν υπήρξε κάποια τέρματα και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια με το 0-0 να παραμένει. Μπάγερν

Η Μπάγερν είδε τον Γκερέιρο να κρίνει το ματς

Στην επανάληψη η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να προηγηθεί με το… καλημέρα. Ο Χάρι Κέιν είδε το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι και η μπάλα έφτασε στον Ράφαελ Γκερέιρο. Ο Πορτογάλος έκανε ένα εκπληκτικό σουτ με το εξωτερικό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες. Στο 75′ ο τεχνικός της Ουνιόν Βερολίνου αποβλήθηκε καθώς έσπρωξε από το πρόσωπο τον Σανέ και μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και στο τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Έτσι, η Μπάγερν Μονάχου μείωσε στους 4 τη διαφορά από την Μπάγερ Λεβερκούζεν και θα ελπίζει σε κάποιο… στραβοπάτημα της ομάδας του Τσάμπι Αλόνσο στη συνέχεια.