Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Ευρώπη

Συνεχίζει να «πυροβολεί» ο Παυλίδης – Φονικό δίδυμο στην Ευρώπη με… Κέιν! (vid)

Ακόμα ένα γκολ σημείωσε ο Βαγγέλης Παυλίδης στο ολλανδικό πρωτάθλημα όντας πρώτος σκόρερ. Γκέλα όμως για την Άλκμααρ.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης είναι ο τρόμος στην Ολλανδία για τις αντίπαλες άμυνες, καθώς πέτυχε το 20ό φετινό του τέρμα στο ολλανδικό πρωτάθλημα, αλλά η Άλκμααρ δεν μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της Χέρενφεν (2-2), στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Eredivisie.

Ο Έλληνας διεθνής φορ άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, αλλά στο 40′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κάσιους, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με τα γκολ των Κλασί (24′ αυτ.) και Μπρόουερς (51′), αλλά στο 89ο λεπτό το αυτογκόλ του Μπόχνιεβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Μαζί με τον Κέιν ο Παυλίδης!

Στο μεταξύ, υπάρχει ένα στατιστικό άκρως τιμητικό για τον Παυλίδη. Μιας και με το σημερινό του γκολ έφτασε τα 20 και είναι μαζί με τον Χάρι Κέιν της Μπάγερν Μονάχου οι μοναδικοί ποδοσφαιριστές που έχουν από 20 γκολ και πάνω στην Ευρώπη!