Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Τότεναμ – Άρσεναλ: ΘΕΟΤΡΕΛΟΣ Γουάιτ, πήγε να… λύσει τα γάντια του Βικάριο! (vid)
Το VAR έκοψε… μαχαίρι τα χαμόγελα της Τότεναμ! (pics)
Κεφαλιά -κανονιά του Χάβερτς και 3-0 η Άρσεναλ! (vid)
Η Άρσεναλ ξεδίπλωσε την τέλεια αντεπίθεση και ο Σάκα έκανε το 2-0! (vid)
Με… κανονιά από την Τότεναμ έκανε το 1-0 η Άρσεναλ! (vid)
Κόσμος

Ματσάρα και… βροχή από γκολ ανάμεσα σε Αλ Χιλάλ και Ίντερ Μαϊάμι – Νικητές οι Άραβες! (vids)

Αλ Χιλάλ και Ίντερ Μαϊάμι αναμετρήθηκαν σε μία εντυπωσιακή αναμέτρηση με 7 γκολ, με την ομάδα της Σαουδικής Αραβίας να παίρνει τελικά τη νίκη.

Η Ίντερ Μαϊάμι συνεχίζει την προετοιμασία της για τη νέα αγωνιστική περίοδο και αποφάσισε να αναμετρηθεί με μερικές ομάδες της Σαουδικής Αραβίας. Πριν από την Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο, η ομάδα του Μέσι αντιμετώπισε την Αλ Χιλάλ του Νεϊμάρ και του Μίτροβιτς. Οι δύο ομάδες χάρισαν μία όμορφη αναμέτρηση στο κοινό, με τους Σαουδάραβες να παίρνουν τελικά τη νίκη.

To πρώτο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, οι οποίοι κυριάρχησαν. Η Αλ Χιλάλ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε από νωρίς να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να προηγηθεί στο σκορ. Οι παίκτες της ομάδας της Σαουδικής Αραβίας άλλαξαν ωραία την μπάλα και αυτή κατέληξε στον Μίτροβιτς. Ο τελευταίος δε δυσκολεύτηκε να κερδίσει τον Κάλεντερ και να κάνει το 1-0.

Μόλις τρία λεπτά μετά, οι αμυντικοί της Ίντερ Μαϊάμι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν σωστά την μπάλα και ο Αλ Χαμντάν με ένα μακρινό σουτ έκανε το 2-0 (13′). Μάλιστα, η κακή αμυντική λειτουργία εκνεύρισε και τον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος δεν έκρυψε τα νεύρα του με την αντίδρασή του. Ο Λουίς Σουάρες κατάφερε να μειώσει στο 34′ για την Ίντερ Μαϊάμι με πλασέ στην κενή εστία αλλά δέκα λεπτά μετά ο Μίκαελ διαμόρφωσε με κεφαλιά το 3-1 του ημιχρόνου, ενώ πανηγύρισε και με το «Siuuu» του Κριστιάνο Ρονάλντο. Ίντερ Μαϊάμι

Η Αλ Χιλάλ πήρε τελικά τη νίκη απέναντι στην Ίντερ Μαϊάμι

Στην επανάληψη η Ίντερ Μαϊάμι παρουσιάστηκε βελτιωμένη και κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο 54′ ο Λιονέλ Μέσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα ενώ μόλις ένα λεπτό μετά ο Οτσόα έκανε το 3-3, μετά από μία όμορφη ατομική ενέργεια. Όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν και το τελικό σκορ του ματς.

Ωστόσο, στο 88ο λεπτό ο Μάλκομ έκανε μία όμορφη κεφαλιά, κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Αλ Χιλάλ. Το σκορ και το αποτέλεσμα του αγώνα δεν άλλαξαν μέχρι τη λήξη, με την Ίντερ Μαϊάμι του Λιονέλ Μέσι να γνωρίζει ακόμη μία ήττα στην προετοιμασία της.