Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Νάπολι

Ιστορική ανατροπή για την Νάπολι με… όργια του Οσιμέν! (vids)

Η Νάπολι κατάφερε να κάνει μία απίστευτη ανατροπή απέναντι στη Σασουόλο, καθώς βρέθηκε να χάνει με 1-0 και τελικά επικράτησε με 1-6.

Η Νάπολι φιλοξενήθηκε από τη Σασουόλο για τη Serie A. Οι Πρωταθλητές φέτος δεν πραγματοποιούν καλή σεζόν και δε θυμίζουν σε τίποτα την περσινή ομάδα που κυριαρχούσε σε Ιταλία και Ευρώπη. Η ομάδα του Φραντσέσκο Καλτσόνα δεν ξεκίνησε καλά στο παιχνίδι αλλά τελικά κατάφερε να πάρει μία μεγάλη νίκη, κάνοντας μία τρομερή ανατροπή.

Η Νάπολι στα πρώτα λεπτά είχε την κατοχή της μπάλας και από νωρίς έψαξε ένα γκολ για να προηγηθεί στο σκορ. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκα πρώτοι δίχτυα. Ο Ράκιτς κέρδισε τον Μερέτ στο 17ο λεπτό και έτσι άνοιξε το σκορ για τη Σασουόλο. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, κατάφεραν να απαντήσουν σχετικά γρήγορα. Στο 29′ άλλαξαν όμορφα την μπάλα, η οποία κατέληξε στον Ραχμάνι. Αυτός με όμορφο πλασέ ισοφάρισε και μόλις δύο λεπτά μετά, ο Οσιμέν ολοκλήρωσε την ανατροπή, μετά την ασίστ του Πολιτάνο.

Μάλιστα, στο 41ο λεπτό οι δύο τελευταίοι συνεργάστηκαν ξανά και ο Νιγηριανός επιθετικός διαμόρφωσε το 1-3 του ημιχρόνου, με τη Νάπολι να πηγαίνει στα αποδυτήρια με ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα στο σκορ. Νάπολι

Η Νάπολι βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά τελικά έκανε… πάρτι εκτός έδρας

Στην επανάληψη, ο Οσιμέν ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, αφού πήρε την μπάλα από τον Κβαρατσχέλια και πέτυχε το τέταρτο γκολ της Νάπολι. Οι φιλοξενούμενοι σύνεχισαν να πιέζουν στον ίδιο ρυθμό και κατάφεραν να πετύχουν και άλλα γκολ.

Στο 51′ ο Κβαρατσχέλια έβαλε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ και στο 75′ κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ. Έτσι, διαμόρφωσε το τελικό 1-6, με τη Νάπολι να παίρνει μία τεράστια νίκη, παρά το γεγονός πως από πολύ νωρίς βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Πλέον, η Νάπολι βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 40 βαθμούς μετά από 26 παιχνίδια ενώ η Σασουόλο είναι 26η με 20 πόντους και βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού.