Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
Τσέλσι

Η Τσέλσι… σώθηκε στο τέλος κόντρα στη Μπρέντφορντ! (vid)

Η Τσέλσι δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ούτε κόντρα στην Μπρέντφορντ (2-2), με τους «Μπλε» να... σώζουν την παρτίδα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Μπρέντφορντ φιλοξένησε την Τσέλσι για την Premier League. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο δεν κάνει καλή σεζόν φέτος και δεν έχει καταφέρει να δείξει καλό αγωνιστικό πρόσωπο σε πολλές αναμετρήσεις. Έτσι και σήμερα, οι «Μπλε» έφτασαν κοντά στην ήττα αλλά κατάφεραν τελικά να κατακτήσουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στην αναμέτρηση και έδειξαν πως είχαν στο μυαλό τους τη νίκη. Η Τσέλσι πίεσε περισσότερο και έψαξε από νωρίς να ανοίξει το σκορ του αγώνα. Το παιχνίδι κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, μέχρι το 35ο λεπτό όταν και άνοιξε το σκορ. Ο Νίκολας Τζάκσον κατάφερε να βρει δίχτυα τότε μετά την ασίστ του Γκούστο και να κάνει το 0-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου αφού οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν μέχρι ο διαιτητής να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Τσέλσι

Η Τσέλσι μπόρεσε να πάρει μόνο τον πόντο της ισοπαλίας με την Μπρέντφορντ

Στην επανάληψη η Μπρέντφορντ δεν άργησε να ισοφαρίσει το σκορ. Ο Μαντς Ρόερσλεβ με ένα όμορφο σουτ κέρδισε τον Πέτροβιτς και έκανε το 1-1 (50′). Μάλιστα, στο 69ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν και την ολική ανατροπή. Ο Γιοάν Ουισά με ένα υπέροχο ψαλιδάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αφήνοντας «άγαλμα» την άμυνα της Τσέλσι.

Μετά την ολική ανατροπή, η Τσέλσι πίεσε και ανέβηκε όλη ψηλά ώστε να καταφέρει να κάνει το 2-2. Τελικά, στο 83ο λεπτό ο Ντισασί πήρε την κεφαλιά από την πολύ καλή σέντρα του Κόουλ Πάλμερ και με το κεφάλι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, χαρίζοντας στην Τσέλσι τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η Τσέλσι είναι 11η με 36 βαθμούς μετά από 26 παιχνίδια, ενώ την ίδια ώρα η Μπρέντφορντ είναι στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 πόντους μετά από 27 ματς.