Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Τσέλσι

Στον… κόσμο τους στην Τσέλσι – Τα βλέπει όλα ρόδινα ο Τσίλγουελ!

Η Τσέλσι δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Μπρέντφορντ, ωστόσο ο Μπεν Τσίλγουελ έμεινε ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του στο ματς.

Σε ένα όμορφο παιχνίδι το Σάββατο, η Τσέλσι ήρθε ισόπαλη με την Μπρέντφορντ με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Ο Νίκολας Τζάκσον άνοιξε το σκορ, με τους Μαντς Ρόερσλεβ και Γιοάν Ουισά να ολοκληρώνουν την ανατροπή. Όμως, στα τελευταία λεπτά του ματς βρήκε δίχτυα και ο Άξεκ Ντισασί και έτσι διαμόρφωθηκε το τελικό σκορ.

Σε δηλώσεις του ο Μπεν Τσίλγουελ μίλησε στην ιστοσελίδα της Τσέλσι και τόνισε πως παρά το αποτέλεσμα οι «Μπλε» δεν έπαιξαν άσχημα, με την απόδοσή του να δίνει υποσχέσεις. «Ενώ η νίκη ήταν στο χέρι μας, πιστεύω ότι η ισοπαλία τελικά αντικατοπτρίζει τη δυναμική του αγώνα. Η απόδοσή μας έδειξε ανθεκτικότητα και υποσχέσεις, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε τον έλεγχο, αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες και ακυρώσαμε αποτελεσματικά τις επιθετικές τους απειλές. Παρά την προσέγγιση τους στη φυσική δύναμη, τους αντιμετωπίσαμε αποτελεσματικά. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, αύξησαν την επίθεσή τους και μας αιφνιδίασαν. Η αντίδρασή μας δεν ήταν ικανοποιητική, δεχτήκαμε δύο γκολ και χάσαμε το προβάδισμά μας. Αν και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε, υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης στην αμυντική μας λειτουργία. Αν και η νίκη ήταν εφικτή, η ισοπαλία φαίνεται δικαιολογημένη δεδομένων των συνθηκών». Τσέλσι

Ο Τσίγλουελ θεωρεί πως η Τσέλσι έπαιξε καλά

Παρά τις πολλές μεταγραφές που έκανε η Τσέλσι και το πλούσιο ρόστερ που διαθέτει, οι «Μπλε» κάνουν μία ακόμη απογοητευτική σεζόν, με τον Μαουρίτσιο Ποτσετίνο να μην έχει καταφέρει να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του. Η Τσέλσι δε μοιάζει να έχει αγωνιστική ταυτότητα και πλέον βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier League.

Μετά την ήττα στον τελικό του Carabao Cup από τη Λίβερπουλ, η Τσέλσι μπορεί διεκδικεί μόνο το Κύπελλο και για αυτό θα τα δώσει όλα στη συγκεκριμένη κατάκτηση. Στα προημιτελικά η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο θα αντιμετωπίσει την Λέστερ Σίτι, η οποία θυμίζουμε πως αγωνίζεται στην Championship.