Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Αρχισκόρερ (με συγκάτοικο) ο Παυλίδης στην Eredivisie με ασύλληπτο γκολ! (vid)
Στο Λονδίνο κουμάντο κάνει μόνο η Άρσεναλ! (vid)
Λάθος επιπέδου League Two ο Ράγια και γκολ απ’ το πουθενά η Τότεναμ! (vid)
Τότεναμ – Άρσεναλ: ΘΕΟΤΡΕΛΟΣ Γουάιτ, πήγε να… λύσει τα γάντια του Βικάριο! (vid)
Το VAR έκοψε… μαχαίρι τα χαμόγελα της Τότεναμ! (pics)
Κεφαλιά -κανονιά του Χάβερτς και 3-0 η Άρσεναλ! (vid)

Του… Μουνίς το πανηγύρι και τριάρα της Φούλαμ στην Τότεναμ! (vid)

Κάκιστη εμφάνιση της Τότεναμ στην έδρα της Φούλαμ, με τον Ροντρίγκο Μουνίς να υπογράφει τη μεγάλη νίκη με 3-0!

Για πρώτη φορά μετά το 2013 η Φούλαμ υποτάσσει την Τότεναμ! Το 3-0 του «Κρέιβεν Κότατζ» ήρθε απολύτως δίκαια για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα ο οποίος κατατρόπωσε τον Άγγελο Ποστέκογλου στη δική τους επιμέρους μάχη. Το λονδρέζικο ματς είχε μια και μόνο θριαμβεύτρια, με πρωταγωνιστή τον Ροντρίγκο Μουνίς. Ο 22χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός πέτυχε δυο γκολ σε μια μεγαλειώδη για τον ίδιο εμφάνιση σήμερα.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Οι «κότατζερς» κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν κόντρα στους «σπερς» που σκοράρουν κατά βούληση. Μάλιστα, είχαν να τελειώσουν ματς Premier League χωρίς γκολ από την περσινή σεζόν! Όμως, με το 42 γκολ παθητικό είναι στην πρώτη θέση της πρώτης επτάδας της Premier League. Ναι μεν σκοράρει η Τότεναμ, αλλά δέχεται και γκολ με το κιλό όταν βρεθεί σε κακό mood.

Ο Μουνίς ξέρανε σχεδόν μόνος του την Τότεναμ

Στο 11ο λεπτό η Φούλαμ προειδοποίησε την αντίπαλό της ότι δεν θα περάσει καλά. Ο Περέιρα έχασε την ευκαιρία για το 1-0, με τον Ρομέρο να τον προλαβαίνει και στην εξέλιξη της φάσης ο Βικάριο αποσόβησε τον κίνδυνο. Στο 32′ ήρθε η πρώτη αξιόλογη φάση για την Τότεναμ με τον Μάντισον να παίρνει την πάσα του Ουντότζι, αλλά να μην ανοίγει το σκορ. Αυτό όμως συνέβη στο 42ο λεπτό με τον Ροντρίγκο Μουνίς να σκοράρει ύστερα από έξοχη μπαλιά του Ρόμπινσον. Χρειάστηκαν δυο λεπτά για να κατοχυρωθεί το γκολ από το VAR.

To δεύτερο μέρος είχε ένα γρήγορο γκολ από πλευράς γηπεδούχων. Ο Καστάνιε βρήκε τον Λούκιτς στον χώρο και ο Σέρβος δεν λάθεψε νικώντας τον Βικάριο για το 2-0. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας ματς, ο Μουνίς πέτυχε δεύτερο γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Μάλιστα, τρία λεπτά μετά η Φούλαμ ξανασκόραρε, όμως το γκολ του Παλίνια ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η Τότεναμ έπειτα πήρε την μπάλα στην κατοχή της για να σκοράρει, όμως δεν το κατάφερε. Μεγαλύτερη ευκαιρία της εκείνη του Τίμο Βέρνερ που δεν μπόρεσε να σκοράρει από το ένα μέτρο προ κενής εστίας! Έτσι, οι «σπερς» έμειναν στους 53 βαθμούς αποτυγχάνοντας να προσπεράσουν την Άστον Βίλα (55β.) και να βρεθούν 4οι μετά από 28 αγωνιστικές.