Ο Τούχελ τρομάζει με την επίθεση της Ρεάλ Μαδρίτης
Μπαρτσελόνα: O παίκτης που θα κάνει ευτυχισμένο τον Τσάβι το καλοκαίρι
Rai Sport: Η Νάπολι βρήκε τον ιδανικό προπονητή για την αντεπίθεσή της
Μπαρτσελόνα: Το μελλοντικό της 6αρι έρχεται από τη Masia
H Ίντερ απέκτησε τον… Τζέκο που της έλειπε
Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Τσέλσι

Τσέλσι: Ο Μαντουέκε πέτυχε την ΓΚΟΛΑΡΑ της χρονιάς – Ο Πάλμερ έβγαλε ασίστ με τακουνάκι! (vids)

Η Τσέλσι είδε τους Κόουλ Πάλμερ και Νόνι Μαντουέκε να κάνουν... όργια κόντρα στη Λέστερ και να τη στέλνουν στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Η Τσέλσι δυσκολεύτηκε απέναντι στη Λέστερ και χρειάστηκε να φτάσει το παιχνίδι στις καθυστερήσεις αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη και την πρόκριση με 4-2 για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας. Οι «Μπλε» χάρισαν πολλά στιγμιότυπα στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, με τα δύο γκολ των καθυστερήσεων να ξεχωρίζουν.

Οι «Μπλε» κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να προηγηθούν στο σκορ με δύο γκολ διαφορά. Το σκορ άνοιξε ο Μαρκ Κουκουρέγια,  ο οποίος μετά την όμορφη ενέργεια του Νίκολας Τζάκσον, πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Τσέλσι. Το 2-0 του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Κόουλ Πάλμερ, που σκόραρε μετά την επίσης εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Ραχίμ Στέρλινγκ. Έτσι, η Τσέλσι πήρε σημαντικό προβάδισμα ενόψει της επανάληψης. Τσέλσι

Η Τσέλσι πέτυχε δύο ανεπανάληπτα γκολ κόντρα στη Λέστερ

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέστερ κατάφερε να μειώσει νωρίς, με τον Ντισασί να πετυχαίνει ένα ανεπανάληπτο αυτογκόλ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Σάντσες να έχει βγει πιο έξω για να τον βοηθήσει στο να πάρει την μπάλα πιο εύκολα. Μετά από λίγο, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με ένα όμορφο πλασέ και έτσι το παιχνίδι έγινε… ροντεό. Η Λέστερ έμεινε με δέκα παίκτες, μετά την αλλαγή από πέναλτι του Ντόιλ σε φάουλ και η Τσέλσι κατάφερε να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα.

Στο 90+2′ οι «Μπλε» άλλαξαν πανέμορφα την μπάλα και ο Κόουλ Πάλμερ με ένα καταπληκτικό τακουνάκι την έδωσε στον Τσουκουεμέκα, ο οποίος από κοντινή απόσταση έκανε το 3-2. Μάλιστα, λίγο αργότερα, στο 90+8′ , ο Μαντουέκε πήρε την μπάλα, πέρασε κυριολεκτικά όποιον βρήκε μπροστά του και με ένα πλασέ-μαγεία έξω από την περιοχή την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2 του ματς.