«Σφαλιάρα» στα Σκόπια για τη Φενέρ!
Europa League

Ήττα-σοκ υπέστη η Φενέρμπαχτσε στα Σκόπια από τη Βάρνταρ με 2-0.

17.08.2017 | 19:55

Την ήττα με 2-0 υπέστη στα Σκόπια η Φενέρμπαχτσε από την Βάρνταρ και πλέον καλείται να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση στην Τουρκία την άλλη βδομάδα.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στην αναμέτρηση από το 20′ με γκολ του Μπαρσεγκιάν, προβάδισμα το οποίο διατήρησαν ως και το ημίχρονο παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε η Φενέρ με τους Ντιράρ (28′), Πότκουκ (34′), Σούζα (42′) και Αλί Καλντιρίμ (43′).

Στο δεύτερο μέρος, οι Τούρκοι συνέχιζαν να πιέζουν αλλά να μην φτάνουν στο γκολ, το οποίο και «πλήρωσαν» αφού η Βαρντάρ στο 90+2′ έκανε το 2-0 χάρη σε αυτογκόλ του Μεχμέτ Τοπάλ.

Σα να μην έφτανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, ο Σούζα στο 90+4′ αποβλήθηκε και πήρε τον δρόμο για τα αποδυτήρια, πράγμα που είχε κάνει και πέντε λεπτά νωρίτερα ο Γκρνκάροφ για τη Βάρνταρ.