Είπε Αμι(έ)ν με το Γιόβετιτς!
Μονακό

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Αμιέν και Μονακό στην έδρα της πρώτης για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ligue 1.

18.11.2017 | 02:52

Ένα γκολ του Γιόβετιτς στο 67ο λεπτό του αγώνα ήταν αυτό που χάρισε στη Μονακό το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Αμιέν (1-1).

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ligue 1, με την Αμιέν να είναι φανερά πιο αποτελεσματική και να βρίσκει δίχτυα στο 31ο λεπτό όταν ο Γκακπέ εκμεταλλεύθηκε τη μπαλιά του Κακούτα και νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0.

Το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ έκανε ο Στέφαν Γιόβετιτς μετά από μπαλιά του Φαμπίνιο και ωραίο τελείωμα.

Έτσι, οι Μονεγάσκοι έμειναν στο -3 από την πρωτοπόρο Παρί, η οποία έχει και παιχνίδι λιγότερο.