Γκολ-ποίημα από τον Μπαλοτέλι (vid)
Ligue 1

Απέναντι στην Ναντ, ο Mάριο Μπαλοτέλι χάρισε τη νίκη με 2-1 στη Νις με ένα υπέροχο τέρμα του.

11.12.2017 | 11:10

Ο Μάριο Μπαλότελι άρπαξε από τα μαλλιά την τελευταία του ευκαιρία να σώσει την καριέρα του μέσω της μεταγραφής του στο γαλλικό πρωτάθλημα για λογαριασμό της Νις και έκτοτε δεν έχει κοιτάξει ξανά πίσω.

Ο Ιταλός φορ μετά από μία περσινή καλή χρονιά παρουσιάζεται πιο σοβαρός και βελτιωμένος την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, μετρώντας ήδη 14 γκολ και 1 ασίστ σε 19 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις.

Ο 27χρονος επιθετικός έκανε τη διαφορά σε μία ακόμα αναμέτρηση, αυτή τη φορά απέναντι στη Ναντ, σκοράροντας το νικητήριο γκολ στο 76ο λεπτό με υπέροχο τρόπο.

Έτσι, οδήγησε τη Νις στην όγδοη θέση, 4 βαθμούς μακριά από την πέμπτη Ναντ.