Είχε ορ-έξ(ε)ι-ς η Ρεάλ!
Ρεάλ Μαδρίτης

Σπουδαία νίκη με 6-0 επί της Θέλτα πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης για την 37η αγωνιστική της Primera Division

12.05.2018 | 23:33

Στον αγωνιστικό χώρο, πρώτη απείλησε η Ρεάλ με τον Γκάρεθ Μπέιλ να βρίσκει το δρόμο για τα δίχτυα στο 13ο λεπτό.

Το 2-0 έκανε ξανά ο Ουαλός με ωραίο σουτ στο 30ο λεπτό του αγώνα.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ίσκο έγινε κάτοχος της μπάλας και με ωραίο τελείωμα έκανε το 3-0 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η «βασίλισσα» συνέχισε με αμείωτους ρυθμούς και στο 52′ ο Μπενζεμά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 ενώ στο 74′ ο Σολά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 5-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 81′ ο Κρόος μετά από μπαλιά του Μαγιοράλ.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Ρεάλ πήρε το τρίποντο της νίκης.