Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Europa League

Απίστευτα πράγματα στο Μπακού, 4-1 η Τσέλσι την Άρσεναλ! (vid)

Πριν καν προλάβει να συνέλθει η Άρσεναλ από το γκολ του Ζιρού, Πέδρο και Αζάρ έκαναν το 3-0, με τον Ιβόμπι να μειώνει με εξαιρετικό γκολ και τον Αζάρ να «κλειδώνει» τον τίτλο (4-1).

Με το παιχνίδι να έχει ανοίξει για τα καλά, Τσέλσι και Άρσεναλ βρίσκοναι στο 4-1. Πέδρο και Αζάρ πήραν τη «σκυτάλη» από τον Ζιρού. Μείωσε με γκολάρα ο Ιβόμπι, με τους Αζάρ και Ζιρού να «κρύβουν» τη μπάλα για το 4-1.

Απίθανα πράγματα γίνονται στο Μπακού! Όσα δεν είδαμε στο πρώτο ημίχρονο, ήρθαν μαζεμένα στο δεύτερο. Τρομερό θέαμα στο πρώτο 20λεπτο του δεύτερου μέρους, με την Τσέλσι να στήνει «φιέστα» τίτλου απέναντι στην Άρσεναλ.

Στο 60′ ο Αζάρ τροφοδότησε τον Πέδρο, με τον Ισπανό να κάνει τέλειο πλασέ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Τσεχ για το 2-0.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 64′, οι «μπλε» έφτασαν σε ακόμη ένα γκολ! Ο Νάιλς ανέτρεψε τον Ολιβιέ Ζιρού, με τον Ρόκι να δείχνει αμέσως την «άσπρη βούλα». Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αζάρ, γράφοντας το 3-0 με ψύχραιμο πλασέ.

Γκολάρα ο Ιβόμπι, το τελείωσε ο Αζάρ

Μετά το 3-0, η Τσέλσι χαλάρωσε για 2 λεπτά και η Άρσεναλ το εκμεταλλεύτηκε μειώνοντας το σκορ. Στο 69′ ο Ιβόμπι έπιασε καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κέπα.

Παρά το γκολ του Ιβόμπι, η Άρσεναλ δεν έδειξε να το πιστεύει. Από την άλλη, η Τσέλσι δεν πτοήθηκε καθόλου και «έκρυψε» την μπάλα για το 4-1.

Αζάρ και Ζιρού έπαιξαν το «1-2», με την μπάλα να φτάνει στον Βέλγο που από κοντά νίκησε τον Τσεχ για το 4-1. Ο Εντέν Αζάρ κλείνει με τον καλύτερο τρόπο την παρουσία του με τη φανέλα της Τσέλσι, έχοντας 2 γκολ και 1 ασίστ στον τελικό.