Χαλαρή τριάρα της Γιούβε στο ημίχρονο (video)
Γιουβέντους

Με τα δύο γκολ του Κριστιάνο και το ένα του Μπονούτσι η Γιουβέντους προηγείται της Ουντινέζε με 3-0 στο ημίχρονο (video).

15.12.2019 | 17:02

Η Γιουβέντους μετά την γκέλα με την Λάτσιο την προηγούμενη εβδομάδα, επιστρέφει δυναμικά. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε στο 9 λεπτό ανοίγοντας το σκορ. Με ασίστ του Ινγκουαίν ο Πορτογάλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα του στο 37′. Το 3-0 που είναι και αποτέλεσμα του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Μπονούτσι με ασίστ του Ντεμιράλ στο 45′.

Η Ουντινέζε έχει πολύ δουλειά να κάνει στο δεύτερο ημίχρονο για να χτυπήσει το ματς.  Η Γιουβέντους στο πρώτο ημίχρονο είχε 11 σουτ με 6 από αυτά στην εστία. Ενώ οι φιλοξενούμενοι έκαναν μόνο 1 σουτ και αυτό ήταν στην εστία.