Hala Madrid: «Μεθυσμένος» Αντσελότι, τραγουδούσε τον ύμνο της Ρεάλ! (vid)
ΡΕΑΛ είσαι το ποδόσφαιρο – ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση στον τελικό με ήρωα Χοσέλου (vid)
ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ γκολ ο Ντέιβις, «πάγωσε» το «Μπερναμπέου»! (vid)
Έτοιμο γκολ στον Ροντρίγκο… αλλά τραγικό τελείωμα του Βραζιλιάνου (vid)
Τσέλσι: Δική της η ταλεντάρα made in Brazil!
Ρεάλ – Μπάγερν: ΜΥΘΙΚΗ επέμβαση Λούνιν σε γυριστό του Κέιν! (vid)
Τεράστια δήλωση Ιμπόρα: «Θα αντάλλαζα ένα Europa για το Conference με τον Ολυμπιακό»
Το ηχηρό «όχι» του Νόιερ στον Βινίσιους – Δεν χάνεται αυτή η ευκαιρία! (vid)
Μεντιλίμπαρ: «Ελπίζω να υπάρξει κι άλλο σημαντικό παιχνίδι»
Ρεάλ – Μπάγερν: Άρρωστη ατμόσφαιρα στο Μπερναμπέου – «Βασίλισσα»… για πάρτη σου (vid)
Conference League: Ξανά στον τελικό η Φιορεντίνα και περιμένει Βίλα ή Ολυμπιακό! (vids)
Αισχροί οπαδοί της Ρεάλ λίγο πριν τον «τελικό» με Μπάγερν – «Μέσι είσαι…π@@ γιος» (vid)
Γιουνάιτεντ: Βρήκε στόπερ από την Ιταλία – Σπάει ρήτρα… με 55 εκατ. ευρώ!
Μπριζ – Φιορεντίνα: Ο Βανάκεν φέρνει τα πάντα στα ίσια! (vid)
Serie A

Ζημιάρα και με τη Νάπολι η Σασουόλο, «φωτιά» στη Serie A! (vid)

Η Νάπολι δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από το στάδιο «Μαπέι» καθώς ήρθε ισόπαλη 2-2 με την αξιόμαχη Σασουόλο που πρωταγωνιστεί τις τελευταίες μέρες.

Ένα απίστευτο παιχνίδι είχαν την τύχη να ζήσουν όσοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση της Νάπολι στην έδρα της Σασουόλο. Οι φιλοξενούμενοι μετά το διπλό στο «Σαν Σίρο» την προηγούμενη αγωνιστική, έκοψαν βαθμούς και από την πρωτοπόρο ομάδα του καμπιονάτο. Το τελικό 2-2 σήμανε ένα χορταστικό παιχνίδι, με το VAR να στερεί την ανατροπή στους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις! Η Νάπολι έχει 36 βαθμούς, μόλις έναν περισσότερο από τη Μίλαν η οποία πέρασε νικηφόρα από τη Γένοβα (3-0 την Τζένοα).

Εν γένει οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο ήταν μεστές. Καμία δεν υπερίσχυσε της άλλης, όπως αντικατοπτρίστηκε στο σκορ (0-0). Η Νάπολι σκεφτόταν την ήττα της Μίλαν μέσα στην έδρα της από τους τωρινούς της αντιπάλους και φύλαγε τα νώτα της. Στο 27ο λεπτό καταγράφηκε η περισσότερο σημαντική φάση για τους πρωτοπόρους της Serie A. O Λορένζο Ινσίνιε με ωραία ατομική ενέργεια δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κονσίλι που πραγματοποίησε σπουδαία απόκρουση. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν κι αυτοί να φανούν απειλητικοί, αλλά οι τελικές τους δεν μπόρεσαν να μετατραπούν σε γκολ.

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube; Νάπολι

Δραστήρια η Νάπολι, χαμός στο τέλος!

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Νάπολι άνοιξε το σκορ με δράστη τον Φαμπιάν Ρουίθ. Πριν καλά καλά οι «νεροβέρντι» αντιδράσουν, δέχτηκαν και δεύτερο γκολ. Αυτή τη φορά ο σκόρερ ήταν ο Ντρις Μέρτενς με το τέταρτο φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα.

Ένα δικό μας παιδί έμελλε να βάλει το λιθαράκι του στο ματς. Ο Κυριακόπουλoς από αριστερά έκοβε κι έραβε, σερβίροντας το γκολ για το 2-1. Μια γκολάρα για την ακρίβεια από τον Σκαμάκα που στόπαρε και κεραυνοβόλησε τον Οσπίνα. Στο 89ο λεπτό ήρθε η απόλυτη ισορροπία, με τον Μπεράρντι να δίνει στον Φεράρι κι αυτός να ισοφαρίζει σε 2-2! Η Σασουόλο τρέλανε κόσμο στις καθυστερήσεις πετυχαίνοντας την ανατροπή, αλλά το γκολ της ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ!