«Ζεσταίνονται» Ολλανδία και Δανία, 1-1 μέσα σε 20 λεπτά! (vid)
Εθνικές Ομάδες

Αρκετά γρήγορα ανέβηκε ο ρυθμός στο πιο δυνατό φιλικό της ημέρας, με Ολλανδία και Δανία να βρίσκονται στο 1-1 μετά από μόλις 20 λεπτά αγώνα

26.03.2022 | 22:23

Μόλις είκοσι λεπτά πέρασαν στο Άμστερνταμ, μέχρι να σκοράρουν Ολλανδία και Δανία. Οι δύο ομάδες αγωνίζονται σε ένα εξαιρετικό φιλικό από άποψη θεάματος και δεν άργησαν να κάνουν… απόσβεση του εισιτηρίου στους παρευρισκόμενους στο «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα».

Οι «οράνιε» ήταν οι πρώτοι που κατάφεραν να σκοράρουν στο παιχνίδι. Από σέντρα του Μπιλντ στο 16′, ο Μπέρχβαϊν κέρδισε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι. Η Δανία όμως απάντησε άμεσα και μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Κουρτ Βέστεργκααρντ. Και με αρκετά ίδιο τρόπο. Το τανκ της Λέστερ νίκησε τους πάντες στον αέρα και αφήνοντας «άγαλμα» τον Φλέκεν διαμόρφωσε το 1-1.