Γιβραλτάρ – Ελλάδα: Τους… σ(ι)ώπασε με σουτάρα! (vid)
Προκριματικά EURO2024

Με τον Μανώλη Σιώπη να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με το εθνόσημο, η Ελλάδα προηγείται με 2-0 του Γιβραλτάρ.

24.03.2023 | 22:45

Δραστήρια είναι η Ελλάδα στο Φάρο κόντρα στο Γιβραλτάρ. Βασικά έτσι περιμέναμε λίγο πολύ την κατάσταση στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Κάθε άλλη εικόνα θα θεωρηθεί αποτυχία. Μετά από 45 λεπτά στο «Αλγκάρβε» η Εθνική μας προηγείται με 2-0. Στο 45ο λεπτό ο Μανώλης Σιώπης σκόραρε το δεύτερο ελληνικό γκολ με πολύ ωραίο μονοκόμματο σουτ. Κανένα περιθώριο αντίδρασης από τον Κόλινγκ ο οποίος για ακόμη μια φορά έμεινε άγαλμα.

ΔΕΙΤΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ:

Να σημειώσουμε πως νωρίτερα η Ελλάδα είχε και δοκάρι με τον Δημήτρη Πέλκα. Έτσι, έκλεισε άνετα το πρώτο ημίχρονο και ευελπιστούμε σε περισσότερα γκολ στο β’ μέρος.