Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Ligue 1

Έξω πάει καλά η Παρί – Διπλό στη Νίκαια με υπογραφές Μέσι και Ράμος (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν ρέφαρε τις δυο σερί εντός έδρας ήττες παίρνοντας διπλό στην έδρα της Νις με 2-0. Σκόρερ οι Μέσι και Ράμος.

Οι δυο συναπτές εντός έδρας ήττες ήταν κατά κάποιο τρόπο ντροπή για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ειδικά από τη στιγμή που δεν σκόραρε ούτε στο ματς με τη Ρεν (0-2), ούτε σε αυτό με τη Λιόν (0-1). Σήμερα στη Νίκαια της Γαλλίας συνέβη το αντίθετο, δηλαδή δεν δέχτηκε γκολ ενώ σκόραρε δυο για να νικήσει τη Νις με 2-0. Έτσι, πήγε ξανά στο +6 από τη δεύτερη, Λανς η οποία μετρά τέσσερα σερί τρίποντα τον τελευταίο καιρό στη Ligue 1 μετά από 30 αγωνιστικές.

Η Παρί απείλησε για πρώτη φορά την εστία του Κάσπερ Σμάιχελ στο 22ο λεπτό, με την κεφαλιά του Ντανίλο Περέιρα να χτυπά στο δοκάρι της γηπεδούχου ομάδας. Ωστόσο, τέσσερα λεπτά μετά τη φάση αυτή, η Παρί άνοιξε το σκορ με καταπληκτικό πλασέ εντός περιοχής του Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντίνος σούπερ σταρ των Παριζιάνων βρήκε δίχτυα μετά από έναν μήνα.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΛΙΟ ΜΕΣΙ: ΓΚΟΛ! Φοβερή δουλειά από τον Nuno Mendes, που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ανάπτυξη της ομάδας του. "Έφτιαξε" τον Lionel Messi (Παρί Σεν Ζερμέν), ο οποίος νίκησε τον Kasper Schmeichel με ένα έξοχο σουτ στην δεξιά πλευρά της εστίας. 0:1.

Σπουδαίος Ντοναρούμα, κράτησε το μηδέν για την Παρί

Έπειτα από το γκολ αυτό, η Παρί σαν να «κάθισε»… Γεγονός που θέλησε να εκμεταλλευτεί η Νις η οποία ανέβηκε στο γήπεδο και απείλησε τα καρέ του Ντοναρούμα. Ο Ιταλός διεθνής γκολκίπερ ήταν σε καλό βράδυ πραγματοποιώντας δυο σπουδαίες επεμβάσεις σε βάρος των Νικολά Πεπέ στο 43′ και Τερέμ Μοφί στο 45ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντάντε είχε δοκάρι στο 51′ και ένα λεπτό αργότερα, ο Πεπέ πάλι νικήθηκε από τον Ντοναρούμα. Με τον Μπαπέ σε κακή βραδιά, η Παρί υστερούσε επιθετικά από τη Νις του Ντιγκάρ η οποία τελείωσε το παιχνίδι με περισσότερες ευκαιρίες από τους Παριζιάνους!

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους και έφτασαν σε δεύτερο γκολ. Ο Μέσι ήταν εκτελεστής του πρώτου γκολ και δημιουργός του δεύτερου, όταν στο 76΄, όταν μετά από δική του εκτέλεση κόρνερ, ο Ράμος σκόραρε με κεφαλιά.