Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Τότεναμ

Λογικά ο Κόντε… έφταιγε – Για γέλια και για κλάματα η Τότεναμ και γκέλα μεγατόνων (vid)

Τραγική εμφάνιση για την Τότεναμ και εντός έδρας ήττα από την Μπόρνμουθ που "ξέρανε" τους Λονδρέζους στο 95'!

Τραγική η Τότεναμ, γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Μπόρνμουθ εντός έδρας και έδειξε τα τεράστια προβλήματα που έχει! Τραγική εμφάνιση από τους Λονδρέζους που κινδυνεύουν να μείνουν εκτός 5αδας!

Η Τότεναμ ξεκίνησε ιδανικό το ματς και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 14′ με τον Πέρισιτς να δίνει έτοιμο γκολ στον Σον, ο οποίος έστειλε εύκολα την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 της ομάδας του!

Στην συνέχεια όμως η Μπόρνμουθ ανέβασε στροφές και εκμεταλλευόμενη τα αμυντικά κενά των Λονδρέζων κατάφερε να φέρει τον ματς στα ίσα. Στο 38′ ο Σολάνκε βρήκε Ματίας Βίνα μέσα στην περιοχή, με τον τελευταία να κάνει το 1-1, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρονου!

Με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σόκαραν την Τότεναμ, καθώς βρήκαν και την ολική ανατροπή, με τον Σολάνκε στο 51′ να σημειώνει ένα όμορφο γκολ και να γράφει το 2-1 για την Μπόρνμουθ.

Η πίεση στους παίκτες της Τότεναμ ήταν τεράστια και ο Χάρι Κέιν ήταν αυτός που προσπαθούσε να πορώσει τους συμπαίκτες του για την ανατροπή,. Εν τέλει η ισοφάριση ήρθε στο 88′ με τον Νταντζούμα να σκοράρει για το 2-2!

Οι γηπεδούχοι βγήκαν όλοι στην επίθεση για να πετύχουν την ολική ανατροπή και… το πλήρωσαν πολύ ακριβά στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Κουατάρα στο 95′ σόκαρε την Τότεναμ, καθώς σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για την Μπόρνμουθ, σε ένα από τα πιο ιστορικά “διπλά” του συλλόγου.