Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Άρσεναλ

Την Άρσεναλ.. δεν θα την ξεγράφεις – Τριάρα στην Τσέλσι και ξανά στην κορυφή (vid)

Δεν τα παρατάει η Άρσεναλ, με την ομάδα του Αρτέτα να επικρατεί με 3-1 της Τσέλσι και να επιστρέφει στην κορυφή της Premier League!

Σπουδαία Άρσεναλ, δεν τα παρατάει! Η ομαδάρα του Αρτέτα ανέκτησε την ψυχολογία της και επικράτησε εύκολα εντός έδρας της Τσέλσι με 3-1, ανεβαίνοντας ξανά έστω και προσωρινά στην κορυφή, όντας στο +2 από την Μάντσεστερ Σίτι, που έχει όμως 2 ματς λιγότερα. Τραγική για μια ακόμη φορά η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ.

Η Άρσεναλ ήταν αυτή που ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 18′ με τον Όντεγκααρντ να λέει “ευχαριστώ” και να εκτελεί με ένα απίθανο πλασέ τον γκολκίπερ της Τσέλσι γράφοντας το 1-0!

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 31′ ο Νορβηγός σταρ με έναν εξίσου απίθανο τρόπο έκανε το 2-0, ενώ ο Γκαμπριέλ Ζεσούς τελείωσε την υπόθεση τρίποντο στο 34΄ γράφοντας το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ ήταν τραγικότατη για μια ακόμα αναμέτρηση!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι “κανονιέρηδες” κατέβασαν ρυθμό και η Τσέλσι μπόρεσε να δημιουργήσει μερικές επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την εστία των γηπεδούχων.

Μάλιστα, προς έκπληξη όλων… η Τσέλσι κατάφερε να σκοράρει στο 65′, σημειώνοντας μετά από αρκετό καιρό κάποιο γκολ. Συγκεκριμένα, ο Μαντουέκε στο 65′ μείωσε σε 3-1 και έδωσε ένα κάποιο μικρό ενδιαφέρον στο ματς.

Παρόλα αυτά η Άρσεναλ κράτησε με τεράστια άνεση το υπέρ της αποτέλεσμα και δεν απειλήθηκε σε καμία άλλη περίπτωση με τον Αρτέτα και τους παίκτες του να κάνουν συντήρηση δυνάμεων για την δύσκολη συνέχεια.