Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Ligue 1

Τριάρα κορυφής η Παρί σαν σε προπόνηση (vid)

Με τρεις διαφορετικούς σκόρερ (χωρίς Μπαπέ ο πίνακας του σκορ), η Παρί επικράτησε της Μονπελιέ με 3-0.

Έστω και προσωρινά, η Παρί Σεν Ζερμέν ανέβηκε μόνη στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας μετά την αποψινή της άνετη νίκη με 3-0 επί της Μονπελιέ στο ματς που άνοιξε την «αυλαία» της 11ης αγωνιστικής της Ligue 1. Τέσσερα 24ωρα πριν το μεγάλο ματς της 4ης αγωνιστικής του Champions League με τη Μίλαν στο «Τζουζέπε Μεάτσα», η Παρί έπαιξε όσο ακριβώς χρειαζόταν.

Ο Λουίς Ενρίκε είδε τον 17χρονο Γάλλο επιθετικό, Ζαΐρ-Εμερί να σκοράρει και να «κλειδώνει» επί της ουσίας τη νίκη και, πλέον, χωρίς άγχος θα μπορέσει να προετοιμάσει την ομάδα του για το παιχνίδι της προσεχούς Τρίτης (7/11), που θα κρίνει πολλά στην υπόθεση πρόκριση στα νοκ άουτ της διοργάνωσης.

Θυμηθείτε την γκολάρα του Ζαΐρ-Εμερί!

Μόλις στο 10′ η πρωταθλήτρια Γαλλίας άνοιξε το σκορ με τον Κανγκ-Ιν Λι. Ο Νοτιοκορεάτης φορ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο σουτ σκοράροντας για δεύτερο σερί παιχνίδι. Η σειρά του Ζαΐρ-Εμερί ήρθε στο 58ο λεπτό, με τον νεαρό άσο να συνδυάζεται έξοχα με τον Ουσμάν Ντεμπελέ και εν τέλει να τελειώνει τη φάση με γκολ για το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από πλασέ του Βιτίνια στο 66ο λεπτό, τέσσερα λεπτά μόλις μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο περνώντας ως αλλαγή στη θέση του Λι.