Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Προκριματικά EURO2024

Στο Euro και η Κροατία του Μόντριτς, αήττητη η Ρουμανία (vids)

Τελευταία μέρα των προκριματικών του Euro 2024, με την Κροατία να καπαρώνει το εισιτήριο δίχως πρόβλημα.

Πάπαλα τα προκριματικά του EURO 2024 το βράδυ της Τρίτης (21/11) με την Κροατία να γίνεται η 21η ομάδα που εξασφάλισε απευθείας το «εισιτήριο» για την τελική φάση καθώς νίκησε την Αρμενία με 1-0 στο «Μάξιμιρ» του Ζάγκρεμπ και κατέκτησε τη 2η θέση στον 4ο όμιλο, μπροστά απ’ την Ουαλία που την ίδια ώρα έμεινε στο 1-1 με την Τουρκία στο Κάρντιφ και τερμάτισε 3η.

Οι Κροάτες ήταν κάπως αγχωμένοι διότι ήθελαν τρίποντο, με το βλέμμα τους να ήταν και στην Ουαλία. Ωστόσο, βρήκαν τη λύση δύο λεπτά πριν το ημίχρονο χάρις στο γκολ του Μπούντιμιρ απ’ την ασίστ του Σόσα κι εν συνεχεία διαχειρίστηκαν με ηρεμία το προβάδισμά τους, χάνοντας κι ορισμένες ακόμη ευκαιρίες για να φτάσουν σε μία πιο άνετη επικράτηση. Στο Κάρντιφ, η Ουαλία έζησε το… όνειρο για 43 λεπτά. Μέχρι δηλαδή να βάλει το γκολ η Κροατία απέναντι στην Αρμενία.

Δείτε ξανά τη ματσάρα της Ελλάδας με τη Γαλλία!

Το τέρμα του Γουίλιαμς στο 7′ τους έβαλε μπροστά στο σκορ όμως η σκληροτράχηλη κι εξαιρετική σε όλη την προκριματική σειρά Τουρκία, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο 70′ με το εύστοχο πέναλτι του Γιαζίτσι.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Στο Βουκουρέστι αναμετρήθηκαν οι δύο αήττητες ομάδες του 9ου ομίλου που είχαν ήδη εξασφαλίσει την παρουσία τους στην τελική φάση, όμως η Ρουμανία με ένα κοντινό πλασέ του Άλιμπεκ στο 50′ πήρε τη νίκη με 1-0 και κατάκτηση την πρωτιά στο γκρουπ. Μια αναφορά να κάνουμε και στον όμιλό μας, με την Ολλανδία να φεύγει με το ευρύ 6-0 από το Γιβραλτάρ.