Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Μίλαν

Εκτός από το Κύπελλο η Μίλαν από τους… 10 της Αταλάντα! (vid)

Η Μίλαν δε θα συνεχίσει στο Κύπελλο Ιταλίας, αφού η Αταλάντα κατάφερε να πάρει μία μεγάλη νίκη, παρά το γεγονός πως έπαιζε με δέκα παίκτες για σχεδόν ένα ημίχρονο.

Η Μίλαν αντιμετώπισε την Αταλάντα για το Κύπελλο Ιταλίας. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι ήθελε μόνο τη νίκη, καθώς στο Πρωτάθλημα είναι 9 βαθμούς μακριά από την κορυφή ενώ αποκλείστηκε από το Champions League, αφού στον όμιλό της είδε τις Μπορούσια Ντόρτμουντ και Παρί Σεν Ζερμέν να τερματίζουν από πάνω της. Ωστόσο, τελικά αποκλείστηκε, παρά το γεγονός πως έπαιζε για μεγάλο μέρος του αγώνα με παίκτη παραπάνω.

Το πρώτο ημίχρονο είχε ένταση στα τελευταία του λεπτά, όταν τα πράγματα άρχισαν να πηγαίνουν καλά για τους γηπεδούχους. Η Μίλαν είδε την Αταλάντα να μένει με δέκα παίκτες, αφού ο Γκασπερίνι δέχθηκε δύο κίτρινες στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Μάλιστα, λίγο μετά, η Μίλαν κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ.

Στο 45ο λεπτό ο Λεάο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων και όλα έδειχναν πως θα πήγαινε μπροστά στο σκορ η ομάδα του στο ημίχρονιο. Όμως, η Αταλάντα απάντησε άμεσα και με τον Κουπμάινερς έκανε το 1-1 στο 45+2′, στέλνοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια. Μίλαν

Η Μίλαν είχα παραπάνω παίκτες αλλά τελικά αποκλείστηκε από το Κύπελλο

Στην επανάληψη, η Μίλαν δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Παρά τον παίκτη παραπάνω δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να πάρει ξανά το προβάδισμα. Αντιθέτως, η Αταλάντα ήταν αυτή που ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 59′ ο Κουπμάινερς έστησε την μπάλα στη λευκή βούλα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 1-2.

Το αποτέλεσμα του αγώνα και το τελικό σκορ δεν άλλαξαν μέχρι τη λήξη του αγώνα. Το μόνο που έγινε ήταν η αποβολή του Μιράντε, ο οποίος είδε την κόκκινη κάρτα βρισκόμενος στον πάγκο. Έτσι, η Αταλάντα πήρε τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.