Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Τσέλσι

Μπαράζ… «Χ»αμένων ευκαιριών και νέο ραντεβού για Τσέλσι και Άστον Βίλα! (vids)

Τσέλσι και Άστον Βίλα δεν κατάφεραν να βρουν ένα γκολ για να πάρουν την πρόκριση (0-0) και έτσι θα λύσουν τις διαφορές τους σε νέο παιχνίδι.

Η Τσέλσι κατάφερε να κάνει την ανατροπή κόντρα στη Μίντλεσμπρο στο Carabao Cup και έτσι πέρασε στον τελικό της διοργάνωσης. Φυσικά, οι «Μπλε» πήραν ψυχολογία με αυτή τη νίκη αλλά δεν κατάφεραν να επικρατήσουν και κόντρα στην Άστον Βίλα για τον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου. Έτσι, οι δύο ομάδες σύντομα θα αγωνιστούν ξανά με στόχο την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στα πρώτα πέντε λεπτά του ματς η Τσέλσι έβγαλε περισσότερη πίεση αλλά η πρώτη ευκαιρία ήταν για τους φιλοξενούμενους, με την κεφαλιά του Τίλεμας να καταλήγει κόρνερ από την επέμβαση του Πέτροβιτς στο 8ο λεπτό. Λίγο αργότερα, στο 12′, η Άστον Βίλα κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Μούσα Ντιαμπί δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής και είδε την μπάλα να κοντράρει στα σώματα. Αυτή η κόντρα οδήγησε σε νέα στον Ντάγκλας Λουίς και έτσι ήρθε το γκολ. Όμως, μετά την παρέμβαση του VAR το τέρμα ακυρώθηκε, καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του μέσου.

Στο 16′ ήρθε η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Μαντουέκε να μην μπορεί να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Εμιλιάνο Μαρτίνες, ενώ στο 19′ κατάφερε να πιάσει και το σουτ του Κόουλ Πάλμερ. Στο 23ο λεπτό ο ΜακΓκιν απείλησε με ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το «μπλε» δοκάρι. Πέντε λεπτά μετά, ο Πάλμερ νικήθηκε ξανά από τον Αργεντινό τερματοφύλακα, ενώ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου δεν υπήρξε κάποια άλλη μεγάλη ευκαιρία. Τσέλσι

Τσέλσι και Άστον Βίλα έκλεισαν… νεό ραντεβού

Στο 68΄ ο Μαρτίνες έδιωξε την μπάλα πάνω στον Πάλμερ και αυτός είχε μία «χρυσή» ευκαιρία να ανοίξει το σκορ αλλά σούταρε… αέρα και η μπάλα κόντραρε στο πόδι του, καταλήγοντας στην αγκαλιά του γκολκίπερ.

Στο 82′ ο Μαρτίνες έκανε άλλη μία τεράστια επέμβαση σε μία κεφαλιά ενώ τρία λεπτά μετά ο Κόνσα παραλίγο να κάνει το 0-1 αλλά το σουτ του κατέληξε στο δοκάρι. Μέχρι το τέλος του ματς δεν άλλαξε κάτι στο τελικό αποτέλεσμα και έτσι οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε νέα αναμέτρηση.