Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Λίβερπουλ

Λίβερπουλ, μυρίζει… τίτλος – Τρίποντο στο 98′ για την ομάδα του Κλοπ! (vid)

Σπουδαία τρίποντο για την Λίβερπουλ! Με γκολάρα του Νούνιεζ στο 98΄ πήρε τρελό τρίποντο κόντρα στην Νότιγχαμ Φόρεστ!

Με ήρωα τον Νούνιεζ, η Λίβερπουλ έφυγε με ένα τεράστιο διπλό από την έδρα την Νότιγχαμ Φόρεστ με γκολ στο.. 98′! Στους 63 βαθμούς και σταθερά στην κορυφή η ομάδα του Κλοπ που με τέτοια… τύχη, είναι έτοιμη για τίτλο!

Ξεπέρασε τραυματισμούς, κούραση και… ατυχία η Λίβερπουλ!

Η πρώτη καλή φάση του ματς ανήκει στην Νότιγχαμ, με τον Ελάνγκα να χάνει μια σπουδαία ευκαιρία στο 25′, με τον γκολκίπερ της Λίβερπουλ να του λέει «όχι»!

Από την άλλη όσο περνούσαν τα λεπτά η Λίβερπουλ ισορροπούσε το ματς και ο Λουίς Ντίαζ σπατάλησε την πρώτη καλή φάση για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.  Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές καλές φάσεις ενώ ο ρυθμός ήταν ιδιαίτερα κακός και για αυτό τον λόγο οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια.

Ένα πρώτο 45λεπτο το οποίο σίγουρα δεν άφησε χαρούμενο τον προπονητή των φιοξενούμενων, με τους reds ωστόσο να έχουν πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και κούρασης.

Στο 50΄ο Ρόμπερτσον έχασε μοναδική ευκαιρία για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα της Λίβερπουλ.  Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 66′ με τον Ελάνγκα να νικάει την άμυνα των φιλοξενούμενων, αλλά η μπάλα έφυγε λίγα εκατοστά μακριά από το δοκάρι.

Τα λεπτά περνούσαν και η ομάδα του Κλοπ δεν μπορούσε να βρει το πολυπόθητο γκολ και για αυτόν τον λόγο ο Γερμανός κόουτς προχώρησε σε αλλαγές, τονώνοντας την επιθετική γραμμή της ομάδας του, με το άγχος να είναι εμφανέστατο, καθώς το τρίποντο ήταν μονόδρομος.

Το γκολ του Ουρουγουανού σταρ:

Στο 98′ όμως ήρθε η μεγάλη φάση για την Λίβερπουλ! ο Νούνιεζ με κεφαλιά έγραψε το 1-0… και όλοι οι άνθρωποι της Λίβερπουλ ξέσπασαν σε τρελούς πανηγυρισμούς, καθώς είναι ένα δύσκολο τρίποντο που την βάζει σε δρόμο τίτλοι.