Ξέσπασε ο Μαντουέκε: «Γελοίος ο διαιτητής – Μας αδίκησαν και με τη Σίτι»!
Ντι Μάρτζιο: «Σίγουρα θα φύγει ο Αλέγκρι – Αυτόν θέλει η Γιουβέντους»!
Επίσημο: Πρωταθλήτρια Γαλλίας ξανά η Παρί Σεν Ζερμέν!
«Ζωντανή» για Ευρώπη η Λυών απέναντι στη Μονακό! (vid)
Ντόρτμουντ: Θετικά νέα για τον Τέρζιτς ενόψει του ντέρμπι με την Παρί!
Συννεφιά στο «Ντέρμπι του Ήλιου», πρώτο γκολ της σεζόν για Έιμπραχαμ! (vid)
O Γουντ έχασε αυτό που δεν… χάνεται και η Σίτι θα τον ευχαριστεί για πάντα! (vid)
Ποστέκογλου: «Πλέον οι διαιτητικές αποφάσεις παίρνονται σε αίθουσες και όχι στο γήπεδο»
Αρχόντισσα η Σίτι στο Νότιγχαμ! (vid)
Απρόοπτο στη Σίτι με Έντερσον, μπήκε ο Ορτέγκα κι ο Γκουαρντιόλα «τρώει τα νύχια του» (vid)
O Αρτέτα κάλυψε τον Ράγια: «Τυχεροί που τον έχουμε! Έκανε μεγάλες επεμβάσεις!»
Αντιεπαγγελματίας Ντούμφρις, πικάρει με τον χειρότερο τρόπο τον Τεό Ερνάντες! (pic)
Άρσεναλ: Κατοστάρης ο Αρτέτα, πιο γρήγορος από τον Βενγκέρ
Η Μπάγερν έδωσε το σύνθημα ενόψει Ρεάλ: «Όλα στα κόκκινα!» (vid)
Λάτσιο

Μετά την Μπάγερν και η Ουντινέζε κέρδισε την Λάτσιο! (vid)

Η Λάτσιο αποκλείστηκε από την Ευρώπη από την Μπάγερν Μονάχου και στην Ιταλία γνώρισε την ήττα από την Ουντινέζε για το Πρωτάθλημα (1-2).

Η Λάτσιο πραγματοποιεί μία κακή σεζόν φέτος και αυτό φάνηκε και στην αναμέτρηση με την Ουντινέζε. Η Λάτσιο αποκλείστηκε από το UEFA Champions League από την Μπάγερν Μονάχου, παρά το θετικό αποτέλεσμα στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων. Η ομάδα του Μαρτουτσιέλο αντιμετώπισε την Ουντινέζε για τη Serie A και γνώρισε την ήττα με 1-2.

Στο τρίτο λεπτό του αγώνα ο Ρομανιόλι είδε το σουτ του να κοντράρει στα σώματα ενώ ένα λεπτό μετά ο Ζακάνι έκανε ένα τρομερό σουτ και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι. Ο Λουίς Αλμπέρτο δοκίμασε το πόδι αλλά το πλασέ του κατέληξε μακριά από την εστία ενώ ο Τζιανέτι στο 17ο λεπτό δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός.

Στο 23′ ο Ιμόμπιλε θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ αλλά δεν κατάφερε να σημαδέψει την εστία και ο Ζακάνι στο 28ο λεπτό έχασε μία ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει. Ο Λουίς Αλμπέρτο στο 31′ έκανε ένα μακρινό σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε αρκετά άουτ. Ο Λόβρικ στο 33′ σούταρε αλλά ο Προβεντέλ έκανε μία εύκολη επέμβαση ενώ ο Βεσίνο στο 35ο λεπτό έστειλε αρκετά άουτ την μπάλα. Τελικά, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, με το 0-0 να παραμένει. Λάτσιο

Η Λάτσιο γνώρισε ακόμη μία ήττα στο Πρωτάθλημα απέναντι στην Ουντινέζε

Με το… καλημέρα στην επανάληψη, ο Λορένζο Λούκα κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την Ουντινέζε. Ο Καμαρά έκανε ένα σουτ και ο Λούκα έκανε προβολή στην μπάλα και την έστειλα στα δίχτυα της Λάτσιο. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα, με τον Τζιανέτι να πετυχαίνει αυτογκόλ για το 1-1. Η Ουντινέζε κατάφερε να πάρει πάλι το προβάδισμα στο 51′, με τον Ζαράγκα να σκοράρει με το δεξί και να διαμορφώνει το τελικό 1-2, με την Λάτσιο να γνωρίζει ακόμη μία ήττα στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Έτσι, η Λάτσιο είναι 9η με 40 βαθμούς στο Πρωτάθλημα και η Ουντινέζε βρίσκεται στην 13η θέση με 27 πόντους.