Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Τσέλσι

Γκολάρα του Πάλμερ, ο οποίος με «δίμπαλο» καθαρίζει την Έβερτον! (vids)

Ο Κόουλ Πάλμερ έκανε... τα πάντα κόντρα στην Έβερτον και μέσα σε πέντε λεπτά «τελείωσε» τον αγώνα.

Η Τσέλσι φιλοξένησε την Έβερτον για την Premier League, με τους «Μπλε» να θέλουν τη νίκη ώστε να βρουν ρυθμό ενόψει του ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας που πλησιάζει, απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και από νωρίς κατάφεραν να «αγκαλιάσουν» το τρίποντο.

Ο Κόουλ Πάλμερ, ο οποίος είναι από τους καλύτερους – αν όχι ο καλύτερος παίκτης της Τσέλσι φέτος – έκανε… ό,τι ήθελε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και πέτυχε από νωρίς δύο γκολ. Στο 13ο λεπτό ο Γκουστό έδωσε στον Πάλμερ και αυτός έκανε μία «ποδιά» στον αντίπαλο και έπειτα βρήκε με τακουνάκι τον Τζάκσον. Ο τελευταίος του έδωσε πάλι την μπάλα και ο Πάλμερ με ένα υπέροχο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Πάλμερ

Ο Πάλμερ… τελείωσε μόνος του το παιχνίδι

Η Τσέλσι βγήκε γρήγορα ξανά στην επίθεση πέντε λεπτά μετά, και ο Κόουλ Πάλμερ βρέθηκε στην κενή εστία. Έτσι, δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει με το κεφάλι και να διαμορφώσει το 2-0, δίνοντας ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του από νωρίς στο ματς.