Θρίλερ στο «Έμιρεϊτς» και 1-1 στο ημίχρονο η Άρσεναλ με την Έβερτον! (vids)
Τσέλσι: Το πρώτο του Καϊσέδο ήταν ΓΚΟ-ΛΑ-ΡΑ από το κέντρο! (vid)
Κανένα άγχος για τη Σίτι και 1-0 με ΓΚΟΛΑΡΑ Φόντεν! (vid)
Ο Αρτέτα επιφύλαξε… έκπληξη στην τελευταία 11αδα της σεζόν! (pic)
Λίβερπουλ: Λαοθάλασσα στο «Άνφιλντ» στην άφιξη της αποστολής! (vid)
Μπαρτσελόνα

Ο Γκριζμάν λόμπαρε τον Ασένχο με το πιο γλυκό χάδι (vid)

Με μία απίθανη λόμπα και ένα ψύχραιμο πλασέ, ο Αντουάν Γκριζμάν ανέτρεψε μέσα σε λίγα λεπτά το προβάδισμα της Βιγιαρεάλ.

Στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής, η Μπαρτσελόνα φιλοξενήθηκε από τη Βιγιαρεάλ στο στάδιο «Ντε Λα Κεράμικα».

Οι «μπλαουγκράνα» ήταν αυτοί που απείλησαν πρώτοι με τον Ντε Γιονγκ από πολύ κοντινή θέση να πλασάρει πάνω στον Ασένχο.

Τελικά, η Βιγιαρεάλ ήταν αυτή που πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 26ο λεπτό. Ειδικότερα, ο Τσουκουέζε παρέλαβε μία καθετη πάσα – ξυραφιά του Πάου Τόρες και αφού πέρασε τον Τερ Στέγκεν έγραψε το το 1-0.

Η αντίδραση της Μπαρτσελόνα ήταν άμεση και 1 λεπτό αργότερα ισοφάρισε με τον Αντουάν Γκριζμάν. Ο Γάλλος επιθετικός κινήθηκε στην πλάτη της αντίπαήλης άμυνας και αφού παρέλαβε την ασίστ του Μινγκέθα κρέμασε τον Ασένχο για το 1-1.

Ο Γάλλος επιθετικός δεν έμεινε εκεί και πέτυχε και 2ο τέρμα. Ειδικότερα, εκμεταλλεύτηκε το τραγικό γύρισμα του Φόιθ και με άψογο τελείωμα πέτυχε το 2-1 και το 11ο φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα.