«Ντοπιέτα» και ανατροπή με Όσιμεν η Νάπολι! (vids)
Νάπολι

Ο Νιγηριανός φορ, Βίκτορ Όσιμεν, με δυο προσωπικά του τέρματα παίρνει από το χεράκι τη Νάπολι και την οδηγεί στη νίκη επί της Ουντινέζε.

19.03.2022 | 17:34

Η Νάπολι βγήκε από την πολύ δύσκολη θέση χάρη στον Βίκτορ Όσιμεν. Ο Νιγηριανός επιθετικός με δυο δικά του γκολ βοήθησε την ομάδα του να ανατρέψει την κατάσταση στο ματς με την Ουντινέζε. Ο Ζεράρ Ντεουλοφέου είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με εξαιρετικό σουτ.

Ωστόσο, μέσα σε δέκα λεπτά, το 0-1 έγινε 2-1. Ο Όσιμεν με κεφαλιά και σουτ έκανε «ντοπιέτα», σκοράροντας δηλαδή δυο γκολ για να φτάσει τα έντεκα στο πρωτάθλημα.