Υποκλιθείτε στην πρωταθλήτρια Ίντερ – Έκανε πλάκα και στην Τορίνο (vid)
Πω, πω ένας Τσαλχάνογλου – Μια γκολάρα και… ΧΑΜΟΣ στο Μιλάνο! (vid)
Ανατροπή από Τσάβι – «Θέλω να μείνουν και οι δύο στην Μπαρτσελόνα»
Να τοι οι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ – Πάρτι και ανατριχίλα στην είσοδο της Ίντερ (vid)
Γράφτηκε ιστορία – Τρεις γυναίκες διαιτητές στο ματς της πρωταθλήτριας Ίντερ (vid)
Κράουτς… βούλωσες στόματα: «Υπερτιμημένος ο Κλοπ; Δείτε που ήταν πριν η Λίβερπουλ»
Ξέσπασμα Κάραγκερ: «Για αυτό τσακώθηκαν Σαλάχ και Κλοπ! Είστε θρύλοι της Λίβερπουλ…»
O Χάρι Κέιν υπόσχεται γκολ… με το τσουβάλι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Λεβερκούζεν και Αλόνσο «ζαχαρώνουν» τον αρχηγό της «Βασίλισσας»
O Σλοτ «τρέχει» να σώσει τη Λίβερπουλ από μια ακόμη ηχηρή αποχώρηση
O εκρηκτικός Ίσακ έκανε… θρύψαλα την πρωτιά του Ζλάταν στο Νησί (stats)
Ματσάρα από τον Μέσι – Καθάρισε με… 4αρα η Ίντερ Μαϊάμι (vid)
Τα ταμεία της Μπαρτσελόνα παίρνουν μικρή ανάσα… από το πουθενά
Η Γιουνάιτεντ «μαγειρεύει» την επιστροφή του Τούχελ στην Premier League
Επίσημο: Για… πάντα στην Παρί ο Ζαΐρ-Εμερί!
Europa League

Σπόρτινγκ Λισαβόνας και Αταλάντα άφησαν ανοι«Χ»τούς λογαριασμούς για την Ιταλία! (vid)

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας δεν κατάφερε να πάρει κάποιο προβάδισμα στην έδρα της κόντρα στην Αταλάντα (1-1) και έτσι όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό της Ιταλίας.

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας φιλοξένησε στην έδρα της την Αταλάντα για τη φάση των «16» του UEFA Europa League. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στην αναμέτρηση, ωστόσο οι Ιταλοί ήταν ανώτεροι και μπόρεσαν να ισοφαρίσουν. Το σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες έμεινε στο 1-1 και έτσι η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό αγώνα του Ατλέτι Ατσούρι ντ’ Ιτάλια.

Η Σπόρτινγκ ξεκίνησε με ένταση το παιχνίδι και ήδη από το 11ο λεπτό είχε κάνει τέσσερα φάουλ. Η Αταλάντα απαντούσε με ευκαιρίες και παραλίγο να ανοίξει το σκορ στο 13′, όταν ο Έντερσον πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή μετά από μία εκτέλεση κόρνερ αλλά δεν κατάφερε να τελειώσει καλά τη φάση.

Τελικά, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 17ο λεπτό. Ο Παουλίνιο έκανε ένα πολύ όμορφο σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Μετά το γκολ άρχισαν να γίνονται ακόμα περισσότερα φάουλ, ενώ στο 24′ ο Σκαμάκα σημάδεψε το δοκάρι. Η Αταλάντα συνέχισε να πιέζει και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 39ο λεπτό. Αταλάντα

Η Αταλάντα θα ήταν ανώτερη αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη

Ο Σκαμάκα πήρε από τον Μίραντσουκ και αυτή τη φορά κατάφερε να κερδίσει τον Ίσραελ για το 1-1. Μάλιστα, λίγο αργότερα παραλίγο να γίνει και η ολική ανατροπή, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε μία μεγάλη επέμβαση. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στο 52′ η Σπόρτινγκ παραλίγο να πάρει ξανά το προβάδισμα με τον Κατάμο, αλλά ο Μούσο έκανε μία σημαντική απόκρουση. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά στο δεύτερο ημίχρονο και πίεσαν τα πρώτα λεπτά για να βρουν ένα δεύτερο τέρμα. Στην επανάληψη υπήρξαν κάποιες ευκαιρίες και για τις δύο πλευρές, ωστόσο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει το «χρυσό» γκολ της νίκης.

Έτσι, Σπόρτινγκ Λισαβόνας και Αταλάντα θα αναμετρηθούν στην Ιταλία, με τον νικητή να συνεχίζει την ευρωπαϊκή του πορεία.